Alkohoolitint

Viimastel aastatel alkohoolitindiga maalimine on saanud väga populaarseks kogu maailmas, Ameerikas, Austraalias ja Venemaal, ning areneb nüüd ka Euroopas. Alkoholitindi populaarsust põhjustavad paljud tegurid: tindiga töötamise protsess on põnev, mitmekesine ning päris lihtne.

Abstraktsete maalide loomiseks pole vaja eriliseid oskusi, kunstiharidust, teadmisi maaliteoorias, proportsioonidest ja perspektiivist, pole vaja mitmeaastast maalimiskogemust. Ilusa teose saamiseks on vaja ainult kompositsiooni ja värviprintsiipide mõistmist.

Seda tehnikat kasutatakse ka kunstiteraapias, sest see rahustab ja aitab probleemidest unustada.

Kuigi ei saa ilma omapäraste saladuste ja raskusteta. Ühest alkohoolitindiga maalimise meistriklassist piisab kõigi vajalike põhimõtete valdamiseks, oma meistriteoste loomiseks.

Alkoholitindiga mustri loomine on põhimõtteliselt väikeste alkoholi lompide värvimine ja kuivatamine. Meistriklassi käigus õpime õhuvoolu juhtida ja värvi lompi vajalikus suunas suunata. See on väga hammastav protsess!

Mis on alkoholitint?

Alkoholitint – kõrgepigmenteeritud alkoholipõhine tint, mida saab lahjendada spetsiaalse lahjendiga ja isopropüülalkoholiga, et luua ainulaadseid kunstiteoseid abstraktses tehnikas. Pinnale kandes kaob alkohol kiiresti ja jäävad ilusad värviplekid.

Hea tint muudab maalimist lihtsamaks, seega peab eelistama kvaliteetseid materjale tuntud tootjate poolt.

Kuidas tinti lahjendada?

“Tindikunsti” tehnikas töötamiseks on vaja tinti lahjendada soovitud konsistentsini. On kaks võimalust:

Blending Solution – Kamenskaja tindiga lahjendi, spetsiaalne vedelik, mis sisaldab kinnitusvaike. Selle konkreetse lahenduse kasutamisel ei pea te valmis maali lakkima.

Tint töötab hästi ka isopropüülalkoholiga. Selle kasutamisel on vajalik toote täiendav kaitse mehaanilise pinge eest. Samuti veenduge, et see ei sisaldaks glütseriini ja et alkoholisisaldus oleks vähemalt 96%. Muud tüüpi alkohol ei lahjenda tinti, vaid rikub selle ära: värv hakkab kihistuma.

Mille peal maalida?

Oluline punkt materjalide ettevalmistamisel on “lõuendi”  ehk maali aluse valimine. Tavaline lõuend ei sobi, ja samuti ka tavaline paber. Värvide intensiivsust, nende ülevoolu ja küllastust on võimalik saavutada mitteimavatel (veekindlatel) pindadel.

Maalimiseks sobivad plast/sünteetiline/kivipaber, vahtplaat.

Meistriklassides kasutame valget sünteetilist paberit, musta ja hõbedat plastikut. Neid on väga lihtne raamida ostes valmis pildiraami ja lõigates tavalise kääridega soovitud suuruseni.

Kuidas maali fikseerida?

Valmistöö vastupidavuse suurendamiseks lisage tindile Kamenskaya tindi superkontsentraat või katke maali akrüülpihustuslakiga.

Ideaalsekd tandeemiks on tindid ja fikseeriva toimega lahjendi (te lahjendate sellega värvi, ja samas saate ka pildi keskmise fikseerimisastme, mis säästab teie lakki, aega ja muudav töö mugavamaks)

Muud vajalikud materjalid:

Respiraator või söefiltriga mask

Lauakate

Plastist tassid tindi lahjendamiseks

Latekskindad

Pipetid vedelike peale kandmiseks

Noh, see on ilmselt kõik!

Proovige ja näete, kuivõrd põnev ja samuti rahustav võib olla loominguline protsess.

Другие статьи рубрики

Saa 5% soodustust
Liitu uudiskirjaga ja saa esimesena uutest pidudest teada
Täname!
Saadame teile ainult häid uudiseid.
Esita tellimus
ART pool iga ettevõtte jaoks
Tellimus esitatud
Vastame teile esimesel võimalusel